تبلیغات
ان الارض یرثها عبادی الصالحون - اثرات تحریم ها بر انتخابات چیست؟

ان الارض یرثها عبادی الصالحون
 
همانا بندگان صالح من وارثان زمین اند
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
کدام کشور دنیا را می‌توان مثال زد که بعد از هجمه عظیم تبلیغاتی
 دشمنان داخل و خارج،نه‌تنها اصل‌واساس خود را با کمک پشتوانه مردمی حفظ کند
 بلکه ضمن حفظ حقوقخود در موضوعات مختلف بین‌المللی و تحمل تحریم‌های فراوان، باز هم بتواند دست‌کم به همه سلایق سیاسی اجازه ثبت‌نام جهت شرکت درانتخابات بدهد؟
برای مطالعه به ادامه مطلب مراجعه کنید

این یک واقعیت مسلم است که روابط غرب با کشورهای مختلف، همواره با شعار احترام متقابل برقرار شده و البته درعمل اتفاق دیگری افتاده است.

از سوی دیگر، کم‌وبیش این سوال میان اقشار مختلف جامعه جریان داردکه چرا و با کدام دلیل موجه، روابط میان کشور ما و ممالک غربی، هرگز در حالت تعادل قرار نداشته و از قضا همیشه کفه ترازو به نفع طرف غربی، سنگین‌تر بوده است؟

البته سال‌ها مواجهه غرب با ایران و تاریخ روابط فی‌مابین ، مانند آینه تمام‌نمای واقعیت‌های موجود عمل می‌کند.

از نخستین حضور رسمی انگلیسی‌ها در ایران(۱) تا ماجرای کودتای ننگین ۲۸مرداد و موضوع انرژی‌هسته‌ای عرصه رفتار طلبکارانه غرب و بی‌احترامی آنها نسبت به حقوق حقه ملت ایران بسیار مشهود است.

در این بین و با عنایت به تأثیر انتخابات در روابط خارجی و صرف‌نظر از هر نتیجه‌ای که حاصل خواهد شد، باید نفس برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را حاوی پیام‌های مهمی برای غربی‌ها دانست.

خاکستر فتنه۸۸ به‌باد رفت

موضوع فتنه۸۸ به‌عنوان شاخص اوج دخالت خارجی در مسایل داخلی جمهوری اسلامی ایران، می‌تواند مورد استفاده تحلیل‌گران قرار گیرد.

وقتی اجماع رسانه‌های خارجی در حمایت از فتنه‌گران و آشوب‌های خیابانی از چند ماه قبل از برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری در خرداد۱۳۸۸ سبب شد تا نگرانی‌هایی به‌وجود بیاید(۲)، کمتر کسی تصور می‌کرد که رسانه‌های بیگانه با این حجم از فعالیت وارد عرصه حمایت از اغتشاشات شوند.

حجم این دسیسه‌چینی آنقدر بالا بود که تصور خاموش شدن آتش فتنه در کوتاه‌مدت، خارج از تصور بسیاری از تحلیلگران سیاسی بود اما حکومت ایران توانست بر روند تحولات مسلط شود.

اگر چه می‌توان تا حدودی موضوع فتنه۸۸ را یک آتش زیر خاکستر دانسته و برخی فعالان آن را مترصد فرصتی برای جبران مافات دانستند، اما حضور و فعالیت مدعیان بروز تقلب در انتخابات سبب شده است تا خاکستر فتنه۸۸ و اساس این آشوب یعنی ادعای بروز تقلب، بر باد رود.

مردم‌سالاری دینی، موفق‌ترین ویرایش دموکراسی

شاید اکنون برای اثبات میزان موفقیت شیوه حکومتی جمهوری اسلامی ایران، نیازمند دلیل و مدرک و برهان باشیم و یا توسل به بحث‌های عمیق کارشناسی را در دستور کار قرار دهیم اما بعد از برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری که همراه با ثبت‌نام نمایندگان همه طیف‌های سیاسی انجام شد، این امر سهل‌الوصول‌تر خواهد بود.

اینک به‌سادگی می‌توان اثبات کرد که مردم‌سالاری دینی(اسلامی)، موفق‌ترین شیوه حکومتی در همراه کردن مردم با حاکمیت است.

کدام کشور دنیا را می‌توان مثال زد که بعد از هجمه عظیم تبلیغاتی دشمنان داخل و خارج، نه‌تنها اصل‌واساس خود را با کمک پشتوانه مردمی حفظ کند، بلکه ضمن حفظ حقوق خود در موضوعات مختلف بین‌المللی و تحمل تحریم‌های فراوان، باز هم بتواند دست‌کم به همه سلایق سیاسی اجازه ثبت‌نام جهت شرکت درانتخابات بدهد؟

اتحاد ایرانیان و تهدیدهای نظامی مضحک

انتخابات به‌عنوان سمبل حضور و مشارکت مردم، نمایشگر وجود روح وحدت در جامعه است.

حضور هم زمان میلیون‌ها تن از مردم در یک روز و سهیم‌شدن آنها در اداره کشور نشانه خوبی از وجود وحدت در میان ملت است.

طبیعی است در این شرایط، تهدیدات پوشالی آمریکا و رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای دیگر(۳) و اعلام وجود امکان حمله نظامی علیه کشورمان و نیز برضد متحدان جمهوری اسلامی ایران، مانند یک رویای دست‌نیافتنی برای مدعیان و افسانه‌سرایان غربی رخ می‌نماید.

تهدیدات نظامی که نشانه ضعف و بی‌منطق بودن غربی‌ها است، اگرچه به لحاظ منطق نظامی ، از سوی نیروهای مختلف نظامی ایران جدی گرفته شده و آمادگی آنها در نهایت میزان ممکن قرار دارد اما در جهان سیاست نمی‌توان برای آنها محلی از اعراب قایل شد چرا که اوج بی‌تدبیری دستگاه دیپلماسی ممالک غربی با بیان این تهدیدات، برای همه مردم دنیا قابل مشاهده است.

تحریم‌ها بی‌اثر است

اینکه جمهوری اسلامی ایران توانسته است رابطه خود با جهان را بهبود بخشیده و ضمن برقراری روابط تاریخی، ارتباطات سیاسی خود را نیز ارتقا دهد و در برابر تحریم‌ها ایستادگی کند، نشانه بی‌اثر بودن تحریم‌هاست.

در چنین شرایطی و با توجه به آنکه برگزاری مهم‌ترین انتخابات کشور نزدیک است، می‌توان بلااثر بودن تحریم‌ها بر روند جاری اداره کشور را به جهانیان اثبات کرد و میزان بالای ثبات سیاسی کشور را به‌رخ دشمنان کشید.

 

پی نوشت:

۱) در سال ۱۰۰۶ ق شاه عباس ازبکان را در خراسان درهم شکست و خراسان را از تجاوز، تطاول، قتل و غارت آنان نجات داد. بازگشت از این سفر بود که یک هیأت انگلیسی را به حضور پذیرفت. رجوع کنید به «مأموریت برادران شرلی انگلیسی در ایران عصر صفوی»

۲) در جریان فتنه ۸۸ برخی رسانه های داخلی هم داستان با فتنه گران بر آتش فتنه دمیدند و در مقابل رسانه های حاضر در اردوگاه انقلاب و ملت ایران در پاسخ به ندای "أین عمار" مقام معظم رهبری برای فرونشاندن غبار فتنه، وارد این کارزار شدند.. رجوع کنید به: نقش رسانه ها د رفراز و فرود فتنه۸۸

۳) تهدید نظامی غرب علیه ایران ناكارآمد بوده و خللی در پیشبرد برنامه هسته ای این کشور ایجاد نمی کند.

منبع:فرهنگ نیوز

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 خرداد 1392 توسط دلتنگ شهدا
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}