تبلیغات
ان الارض یرثها عبادی الصالحون - درس‌هایی از مناظره‌های سال ۸۸ به روایت رهبر انقلاب

ان الارض یرثها عبادی الصالحون
 
همانا بندگان صالح من وارثان زمین اند
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید

در سال ۱۳۸۸ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دو روز پس از آغاز مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری، در مراسم ۱۴ خرداد آن سال خطاب به نامزدها فرمودند كه «براى اثبات خود به نفى دیگرى متوسل نشوند» و مناظرات را «در چهارچوبهاى درست شرعى» انجام دهند تا به «دشمنى و ایجاد نقار منتهی نشود».

 

بازخوانی این تذكرات در آستانه برگزاری مناظره‌های یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خالی از لطف نخواهد بود:

به ادامه مطلب مراجعه کنید
 1- انسان نمى‌پسندد كه ببیند یك نامزدى، چه در نطقهاى تبلیغاتى، چه در سخنرانى، چه در تلویزیون، چه در غیر تلویزیون، براى اثبات خود متوسل بشود به نفى آن دیگرى.
 2- نامزدها همه براى یك هدف دارند كار میكنند. هر كسى به نظر خودش یك احساس مسئولیتى، تكلیفى دارد، مى‌آید میدان. من با مناظره و معارضه و گفتگو و انتقاد مخالفتى ندارم؛ اما سعى كنید این در چهارچوبهاى درست شرعى و دینى انجام بگیرد.
3-مردم، مردم بیدارى هستند، میفهمند، میدانند. این چهار نفر نامزدى كه از شوراى نگهبان تأیید شده‌اند و در اجتماعات گوناگون سخنرانى میكنند، خودِ آن نامزدهاى محترم توجه كنند، مراقبت كنند كه در این سخنرانى‌ها، در این اظهارات، جورى نباشد كه منتهى بشود به ایجاد دشمنى و ایجاد نقار؛ با برادرى و با مهربانى پیش بروند.
4-اختلاف نظر، اختلاف رأى، اختلاف سلیقه، در مسائل گوناگون، در مسائل شخصى، در مسائل عمومى، یك امر طبیعى است؛ اشكالى هم ندارد. نگذارید این به اغتشاش منتهى بشود.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 خرداد 1392 توسط دلتنگ شهدا
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}