تبلیغات
ان الارض یرثها عبادی الصالحون - وقتی دشمنان دست و پا می زنند

ان الارض یرثها عبادی الصالحون
 
همانا بندگان صالح من وارثان زمین اند
برای دریافت کد گنجینه کلیک کنید
وقتی دشمنان دست و پا می زنند....

حساسیت برهه تاریخی برگزاری انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری در کشورمان تا حدی است که تمام جبهه استکبار با آنچه در توان دارد، کوشش می‌کند تا بتواند بیشترین اثرگذاری را بر روند اداره این صحنه مهم داشته باشد.

برای مطالعه به ادامه مطلب مراجعه کنید


نفس مصنوعی به رسانه‌های بیگانه
ناگفته پیداست که ابزار دشمنان برای تأثیرگذاری(بخوانید اختلال و فتنه‌گری) در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورمان، افرادی هستند که به‌واسطه تمایلات شخصی و یا تفکرات نشأت گرفته از گرایش گروه‌های سیاسی، خواسته یا ناخواسته اقدام به تأمین خواسته‌های معاندان خارجی نظام می‌کنند.
ابزارهای دشمن در راه ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات در کشورمان را می‌توان در موارد زیر جستجو کرد:

رسانه‌های بیگانه
 عناصر داخلی دارای وابستگی فکری یا تشکیلاتی با ضدانقلاب
 دولت‌ها و دیکتاتورهای هم‌پیمان با استکبار
گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب

رسانه‌های بیگانه:
این رسانه‌ها که طیف پرشماری از کانال‌های تلویزیونی و رادیویی ماهواره‌ای را دربر می‌گیرد، با همه توان کوشش می‌کنند که تمام تکنیک‌های موجود در دسترس خود را با هدف اثرگذاری بر روند انتخابات کشورمان اجرا کنند.
تکنیک‌های عملیات روانی، شایعه پراکنی، دفاع از شخصیت‌های مسأله‌دار داخلی، تطهیر شخصیت‌های معاند انقلاب، شبهه‌پراکنی در سلامت انتخابات، یادآوری حوادث پس از فتنه88 و چند مورد دیگر، این روزها به‌صورت پراکنده و عموماً نامنظم مورد بهره برداری رسانه‌های دشمن قرار گرفته است.
این امر نشان می‌دهد که رسانه‌های دولت‌های متخاصم با جمهوری اسلامی ایران، با سردرگمی تمام در حال رصد اتفاقات حاشیه‌ای ریاست‌جمهوری کشورمان بوده و باوجود دقت فراوان در متن و حاشیه انتخابات پیش‌رو نتوانسته‌اند راهبرد مشخصی را انتخاب کنند. این نشان می‌دهد که آنها به‌طور همزمان درحال اجرای چند سناریو هستند و منتظر مانده‌اند تا با توجه به شرایط کشورمان در ایام آتی، یکی از آنها را به‌عنوان گزینه اصلی دنبال کنند. این اقدام نشان می‌دهد که با عنایت به اوضاع سیاسی داخلی جمهوری اسلامی ایران و ابهامات متعدد موجود، نتوانسته‌اند پیش‌بینی دقیقی از اوضاع داشته‌باشند.

عناصر داخلی دارای وابستگی فکری یا تشکیلاتی به ضدانقلاب
متأسفانه هنوز هم هستند کسانی که به‌علت وابستگی فکری یا تشکیلاتی به ضدانقلاب، طوری عمل می‌کنند که دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان و فتنه‌گری را تسهیل کنند.
کوشش برای تضعیف رسانه‌های داخلی به روش‌های گوناگون، از جمله روش‌های کمک به رسانه‌های بیگانه است.
افرادی که به‌هر نحو و میزان، تعلقات خاطری به‌آنسوی مرزها دارند، کوشش می‌کنند تا با تضعیف روزنامه‌های مستقل داخلی و حملات سازماندهی شده به رسانه ملی، رونق از دست رفته شبکه‌های ماهواره‌ای را به آنها بازگردانند.

دولت‌ها و دیکتاتورهای وابسته به استکبار
متأسفانه در همسایگی کشور ما، ممالکی وجود دارند که یا اسیر دیکتاتورهای وابسته به استکبار هستند و یا توسط دولت‌های هم‌پیمان با آمریکا و صهیونیسم اداره می‌شوند.
این حکومت‌ها با همه توان و امکانات خود می‌کوشند تا با حمایت گروه‌های ضدانقلاب و برقراری ارتباط با رسانه‌های بیگانه، توازن فضای خبری کشورمان را در آستانه انتخابات به‌نفع دشمنان تغییر دهند.
البته کشورهایی مانند عربستان و قطر با استفاده از رسانه‌های خود می‌کوشند تا بخشی از ناکامی رسانه‌های غربی جهت اثرگذاری بر فضای خبری کشورمان را جبران و نواقص عملیاتی آنها را جبران کنند.

گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب
این دسته از دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، دارای روابط علنی با دشمنان انقلاب اسلامی بوده و از علنی‌کردن این ارتباط، ابایی ندارند.
طبق نظر تحلیل‌گران غربی، گروهک‌های معاند به‌عنوان یکی از موثرترین ابزارهای غرب جهت اختلال در روند برگزاری انتخابات در کشورمان محسوب می‌شوند اما جالب اینجاست که طی دهه‌های پیش حداکثر توان آنها در همراهی با موج آشوب‌های فتنه88 خلاصه شد!

به اتاق فکر فتنه، تنفس مصنوعی ندهیم
در چنین شرایطی که دشمنان نظام به بن‌بست رسیده و ابزارهای آنها جهت اثرگذاری بر تحولات داخلی کشور خصوصاً انتخابات ریاست‌جمهوری به ناکارآمدترین حالت خود رسیده است، متأسفانه کم نیستند افرادی که می‌کوشند تا رسانه‌های داخلی از جمله رسانه ملی را تضعیف کنند. این کار نه‌تنها راه را بر فضای نقد سالم می‌بندد، بلکه در عمل باعث می‌شود تا در فضای به‌وجود آمده، امکان اجرای نقشه‌های جدید از سوی اتاق فکر فتنه در آنسوی مرزها به‌وجود بیاید.
در چنین اوضاعی، کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری و طرفداران آنها باید کاملاً هوشمندانه عمل کنند تا مبادا با طرح بعضی انتقادات تندروانه، فضای مناسب را برای سوءاستفاده ضدانقلاب فراهم آورند.

 برگرفته از سایت شهید آوینی

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 20 خرداد 1392 توسط دلتنگ شهدا
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}